переключити Nav
Кошик

Застуда та температура

А-Я А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
Сторінка
на сторінку
Сортувати у порядку збільшення
Сторінка
на сторінку
Сортувати у порядку збільшення

Застуда й температура

Закладеність носа, нежить, кашель, температура, слабкість та біль у горлі – це найбільш поширені симптоми гострих респіраторних захворювань (ГРЗ). Збудників ГРЗ налічується близько 300, з яких 200 – віруси. ГРЗ, спричинені вірусами, виділяють в окрему категорію – гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ).
Збудники ГРВІ передаються повітряно-крапельним шляхом. Тобто людина може навіть не здогадуватися про те, що є носієм вірусу, і поширювати його через кашель чи чхання.
Інкубаційний період ГРВІ триває найчастіше 2-3 доби. Це означає, що ознак хвороби ще немає, але людина вже несе ризик зараження для оточуючих. Полегшити перебіг ГРЗ можуть засоби, що мають вплив на основні симптоми захворювання.

Основні симптоми при застуді:

Як правило, ГРЗ і ГРВІ проявляються поступово. Спочатку, як правило, людина відчуває слабкість і може її списати на втому. Згодом може з'явитися легке першіння в горлі або інші симптоми, які поступово посилюються:

  • кашель і чхання
  • біль у горлі
  • головний біль та біль у м'язах
  • поступове підвищення температури (при грипі – раптове підвищення до 38 градусів і вище)
  • відсутність апетиту, сонливість або навпаки, безсоння.

Закладеність носа, нежить, сльозоточивість очей, може розвинутися відчуття піску в очах (при аденовірусній інфекції). Наведені симптоми не обов'язково повинні всі бути присутніми, усі й одразу. Так, хвороба може протікати на фоні підвищеної температури, а нежить з'явиться за два дні. Або ж навпаки – кашель та нежить можуть бути єдиними симптомами.
Симптоми застуди можуть зберігатися до 7-14 днів і залежить від типу вірусу та стану імунної системи. Водночас, застосування засобів для полегшення симптомів може значно покращити самопочуття. Для цього в домашній аптечці не завадять ефективні препарати для лікування симптомів гострих респіраторних захворювань.

Спрей для носа

Спрей для носа must have в домашній аптечці. Він допоможе прибрати закладеність, яка часто посилюється у вечірій та в нічний час. Через порушення носового дихання людина вимушена дихати ротом і це призводить до пересихання глотки та першіння в горлі. Як наслідок - погіршується постачання головного мозку киснем, з'являються проблеми зі сном. Не виходячи з дому можна замовити спрей для носа в інтернет-аптеці «Дарниця».

Ліки для горла

Один із найбільш неприємних симптомів застуди – біль у горлі. Для вирішення цієї проблеми «Дарниця» пропонує ефективні місцеві антисептики - таблетки льодяники для розсмоктування, спреї та розчини для полоскання.

Засоби для зниження температури

Температуру від 38,5 градусів рекомендується збивати. Якщо температура вище 38,5 градусів, на допомогу приходять засоби від температури: таблетки, суспензії, порошки. Одним з найбільш поширених та вивчених засобів у випадку температури є парацетамол