переключити Nav
Кошик

Неврологія

А-Я А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
на сторінку
Сортувати у порядку збільшення
на сторінку
Сортувати у порядку збільшення

Неврологія та ментальне здоров’я

Сучасний ритм життя постійно пов'язаний зі стресом. Людина звикла відчувати напругу кожен день: на роботі, удома, навіть у відпустці. Психологи відзначають, що стрес у невеликих дозах корисний, так як він стимулює людину приймати рішення швидко, думати і опрацьовувати різні варіанти, як діяти. Інша справа – хронічний стрес, який може призвести до ряду проблем: надмірної ваги, проблем із серцево-судинною системою, захворювань шлунково-кишкового тракту та інших. Дуже важливо вчасно діагностувати хронічний стрес. А тому варто звернути увагу на такі симптоми:

  • Часті головні болі, мігрені, запаморочення.
  • Болі в шлунку, відсутність апетиту або навпаки, надмірно підвищений апетит.
  • Швидка втомлюваність, погіршення пам'яті, порушення сну, зокрема, безсоння.
  • Зниження стійкості до інфекційних захворювань, іншими словами, людина частіше хворіє.
  • Гормональні збої в жінок.
  • Зниження сексуальної функції в чоловіків.

Активність

Фізичні вправи здатні покращити не тільки фізичне, а й моральне напруження, тому вважаються відмінною профілактикою стресу. Якщо у вас трапилася стресова ситуація, подивіться в цей момент у дзеркало, як виглядає ваше тіло. Як правило, людина підтискає плечі, нахиляє голову та зіщулюється. Перше, що за можливості варто зробитив стресовій ситуації, зняти м'язову напругу – зробити зарядку. Також можна знайти той вид спорту, який буде до душі, і займатися ним систематично, в якості профілактики стресу.

Харчування, відпочинок і цифровий детокс

Неправильне харчування та велика кількість напоїв, які містять кофеїн здатні можуть сприяти посиленню стану хронічного стресу. Саме тому дуже важливо харчуватися збалансовано й поповнювати запас вітамінів і мінералів. Також треба вміти відпочивати, розслаблятися й влаштовувати собі дні цифрового детоксу – відмови від використання гаджетів.

Заспокійливі препарати

Заспокійливі препарати впливають на роботу нервової системи, зменшуючи надмірне психо-емоційне збудження. Седативні або заспокійливі засоби, які, як правило, мають рослинну основу.

Нормалізація сну

Досить часто людина, яка перебуває в хронічному стресі, страждає безсонням, у неї неспокійний сон і часто сняться кошмари. В такому випадку на допомогу можуть прийти снодійні засоби, які за своїм складом можуть бути натуральними, синтетичними, комбінованими чи гомеопатичними. Без рецепта можна часто відпускаються натуральні, гомеопатичні та деякі синтетичні засоби для покращення сну. Решта – тільки після призначення лікарем і тільки за рецептом.

Засоби для покращення ментального здоров'я

Хронічний стрес виснажує нервову систему і може відбутися серйозний збій або порушення, який потребуватиме лікування за допомогою психотерапії та спеціальних лікарських засобів. До останніх відносяться антидепресанти, транквілізатори,. Правильне лікування в такому випадку підбирає та призначає виключно лікар.

Краще лікування – це профілактика, тому краще запобігати розвитку хронічного стресу: правильно харчуйтеся, займайтеся спортом, а за потреби, в нагоді можуть стати заспокійливі препарати. Останні можна придбати в онлайн-аптеці «Дарниця».