переключити Nav
Кошик

Кардіологія та метаболізм

А-Я А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
на сторінку
Сортувати у порядку збільшення
на сторінку
Сортувати у порядку збільшення

Кардіологія і метаболізм

Артеріальна гіпертензія або іншими словами стійке підвищення артеріального тиску – одне з найпоширеніших хронічних захворювань сучасності. Часто протягом деякого періоду артеріальна гіпертензія може протікати безсимптомно і не впливати на загальне самопочуття. В цей час організм буде намагатися адаптуватися до підвищеного тиску, а людина може не помічати змін та навіть почуватися непогано. Але варто знати: як би організм не намагався підлаштуватися, підвищений артеріальний тиск має негативний вплив на кровоносні судини та роботу внутрішніх органів – серце, нирки та мозок. Якщо не контролювати свій стан, гіпертонія може призвести до серцево-судинних ускладнень – інсульту, стенокардії, інфаркту міокарда, а також серцевої та ниркової недостатності. Онлайн-аптека «Дарниця» пропонує ефективні таблетки та краплі від тиску.

Для профілактики артеріальної гіпертензії необхідно знати причини, що можуть зумовлювати підвищення артеріального тиску.

Фактори ризику артеріальної гіпертензії

Точну причину гіпертензії важко назвати, але до факторів ризику зазвичай відносять:

 • Спадковість
 • Надлишковий вміст солі та насичених жирних кислот у раціоні
 • Малорухливий спосіб життя, а також надмірну масу тіла
 • Шкідливі звички – паління та вживання алкоголю
 • Постійну напругу, часті стреси та психо-емоційні навантаження

Дуже важливо вчасно розпізнати перші ознаки підвищеного артеріального тиску, а саме:

 • підвищений тиск (140/90);
 • головний біль (найчастіше — в потиличній чи тім’яній частині);
 • періодичний шум у вухах, потемніння в очах та запаморочення;
 • біль у ділянці серця;
 • прискорене серцебиття (понад 90 разів на хвилину) у спокійному стані;
 • відчуття задухи.

Лікування артеріальної гіпертонії

Якщо підвищений тиск не контролювати і не вживати заходів, він може прогресувати і перетворитися на серйозну медичну проблему.

Індивідуальний підбір препаратів

Лікування підвищеного артеріального тиску здійснюється індивідуально та під ретельним контролем лікаря. Дозування визначає лікар, він може знижувати або підвищувати дозування в залежності від стану здоров’я пацієнта. Для ефективного лікування пацієнт повинен чітко дотримуватися схеми і тривалості лікування та не переривати прийом препаратів.

Активний спосіб життя та правильне харчування

Здорове харчування та фізична активність – запорука здоров'я. При гіпертонії важливо обмежити споживання солі, виключити зраціону компоненти, що ведуть до збільшення маси тіла, і більше споживати багаті на калій продукти. Також рекомендуються регулярні фізичні вправи, що зменшують рівень стресу, йога, скандинавська ходьба, класичні танці, плавання.

Відмова від шкідливих звичок

Паління та вживання спиртних напоїв – додаткові фактори ризику при гіпертонії. Вони знижують ефективність застосування препаратів від тиску і провокують його зростання.

Планові огляди у лікаря

Незалежно від стану здоров’я та самопочуття не варто нехтувати плановими оглядами в лікаря. Профілактика – кращий спосіб уникнути серйозних проблем зі здоров’ям. Старшим за 40 років людям рекомендується раз на 2 роки проходити плановий прийом для профілактики артеріальної гіпертонії та інших захворювань серця.