переключити Nav
Кошик

Дерматологія

А-Я А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
на сторінку
Сортувати у порядку збільшення
на сторінку
Сортувати у порядку збільшення

Дерматологія

Шкіра людини виконує функцію природного бар'єру: в багатьох випадках вона першою зустрічається з різноманітними інфекційними агентами – вірусами, бактеріями, грибками, що надалі можуть виступати збудниками захворювань. Шкіра бере участь в обмінних процесах, терморегуляції, відповідає за больову чутливість, а також може бути індикатором проблем зі здоров'ям.

Більшість дерматологічних проблем не несуть загрози для життя, але можуть істотно знизити його якість. Так, наприклад, псоріаз – це не інфекційне дерматологічне захворювання запального характеру. При псоріазі на шкірі з'являються червоні або рожеві сухі бляшки, які мають чіткі межі та покриваються лускатими наростами білого або сірого кольору. Природа псоріазу та його виникнення досі не вивчені, є тільки припущення, що на його розвиток можуть впливати – спадковий фактор, часті стреси і хронічні інфекційні захворювання. У цілому, захворювання не несе загрозу життю, але може додавати суттєвих обмежень у повсякденній діяльності. Якщо псоріаз не лікувати, він покриває велику площу шкірного покриву. Засоби, що застосовуються у лікуванні псоріазу можна придбати в онлайн-аптеці «Дарниця».

Також одна з частих шкірних проблем – алергічний дерматит, який може з'явитися при контакті людини з наступними алергенами:

  • Медикаментозний – проявляється після введення або вживання лікарських препаратів.
  • Харчовий – коли алергени потрапляють в організм із їжею.
  • Професійний – якщо людина постійно контактує з алергенами, наприклад, на підприємстві з високою концентрацією кобальту, нікелю, хрому та інших речовин.
  • Аутоінтоксикаційний – відбувається скупчення аутоалергенів.

Також алергічний дерматит може виникнути при зустрічі з фізичними подразниками: може проявитися через опік, обмороження, вплив ультрафіолетових променів, а також від рентгенівського та радіоактивного опромінення. Може бути хімічного характеру: якщо на шкіру потрапили кислоти, луги та медичні дезінфікуючі засоби у високій концентрації.

На які ще шкірні симптоми варто звернути увагу, щоб негайно звернутися до лікаря:

  • Сильний зуд шкірних покривів.
  • Зміна кольору шкіри.
  • Лущення шкіри, яке не проходить після зміни способу життя та приносить дискомфорт.
  • Будь-які проблеми з нігтями і волоссям.
  • Судинні зірочки, рання поява зморшок і неминущі «мішки» під очима.
  • Папіломи, бородавки та прищі, що не минають з часом.

При виявленні будь-яких змін на шкірі рекомендуємо звернутися за консультацією до лікаря.

В онлайн-аптеці «Дарниця» можна підібрати засоби для боротьби з дерматологічними проблемами: мазі, гелі та шампуні.