переключити Nav
Кошик

Алергія

А-Я А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
на сторінку
Сортувати у порядку збільшення
на сторінку
Сортувати у порядку збільшення

Алергія

Алергія – це надмірна відповідь (реакція) імунної системи на чужорідні речовини (інакше – алергени, антигени). Її основні симптоми: чхання, свербіж шкіри, сльозотеча, почервоніння, закладеність носу та кашель.

Останнім часом люди почали більше хворіти на алергію. Це пов’язують з урбанізованиим способом життя. Суспільство обирає майже стерильне місце для житла, купує антибіотики та споживає в їжу гіпоалергенні продукти. Це ізолює організм від зовнішнього світу і підвищує ризик виникнення алергічної реакції від будь-чого.

В залежності від типу алергену вирізняють різні види алергії:

Харчова. Алергію викликають певні продукти харчування. Людина може й не знати, що у неї харчова алергія, доки не спробує продукт-алерген. Або ж, навпаки, із роками звичний і улюблений продукт може стати алергеном при певних умовах.

Побутова. Алергенами можуть бути тварини, частіше коти, а також пилові кліщі або цвіль, тому дуже важливо слідкувати за чистотою в приміщенні, часто змінювати постільну білизну та замінювати подушку. Потенційна небезпека від пір'яних подушок.

Пилкова. Як правило, проявляється в період цвітіння тієї чи іншої рослини, пилок якої викликає алергію. Частіше – пилок амброзії.

Лікарська. При прийомі лікарських препаратів так само може виникнути алергічна реакція.

Інсектна. Така алергія може бути викликана укусами комах, часто – бджіл і ос.

Чим можуть проявлятися алергічні реакції?

Дуже важливо вчасно розпізнати алергію за симптомами та звернутися до лікаря для подальшого пошуку алергену. Респіраторні реакції. При зустрічі з алергеном можуть з'явитися водянисті виділення та закладеність носа, непродуктивний кашель, чхання, важке дихання через набряк гортані.

Очні. Алергія може стати причиною сльозоточивості очей, їх почервоніння й лущення шкірних покривів на повіках.

Травні. Зазвичай симптоми алергії з боку шлунково-кишкового тракту пов'язані з продуктами харчування. З'являється нудота та діарея.

Анафілактичний шок, який розвивається протягом декількох секунд після зустрічі з алергеном. З'являється задишка, судоми, спазм бронхів і непритомність.

Найчастіше при алергії можуть бути системні прояви – поєднання симптомів із боку декількох систем організму.

Засоби від алергії

Кожна зустріч з алергеном – це ризик важкої реакції організму, тому рекомендується максимально уникати контакту з речовиною, яка провокує організм на вироблення антитіл. Якщо ж зовсім уникати алергену не виходить, тоді лікар може призначити такі препарати для боротьби з алергією:

Антигістамінні препарати. Їх приймають або постійно, або одноразово при зустрічі з алергеном.. Антигістамінні таблетки не лікують алергію, але істотно пом'якшують симптоми. Прикладом засобів, що використовуються для усунення симптомів алергії є ті, що містять у своєму складі лоратадин.

Також полегшити алергію можуть окремі препарати у вигляді мазей, спреїв і інгаляторів.

Імунотерапія – це сучасна методика лікування алергії, яка не просто на час прибирає симптоми, але і здатна зовсім знизити сприйнятливість організму до алергії.

Ліки від алергії можна придбати в онлайн-аптеці «Дарниця».